nokia_humanform

Мобільні телефони Нокіа покликані реалізувати вкрай нестандартні ідеї виробника. Фінська компанія розпочала розробки нового гнучкого мобільного приладу і нещодавно презентувала його прототип HumanForm на виставці Nokia World 2011. Але Nokia на цьому не зупиняється.

Концепт гнучкого телефону HumanForm реалізований за допомогою нанорозробок. Наступна ж ідея від Нокіа полягає в тому, що телефон повністю представлятиме собою сенсорний екран. Тобто, наступна модель під назвою Nokia Gem повинна отримати стовідсоткове покриття чутливими до фізичної дії датчиками.

Незважаючи на те, що Nokia Gem ще не існує як реальний продукт (поки що це лише концепт, макет майбутнього приладу), зовні новинка є доволі цікавою. Прилад нагадує презентований раніше HumanForm, щоправда Nokia Gem відрізняється тим, що повторює контури дорогоцінних каменів (gem з англійської - дорогоцінний камінь). Вибір назви розробники пояснили тим, що дорогоцінні камені мають кілька боків.

За задумом розробників, дисплей смартфона можна буде «розтягувати» на всю ширину, звужувати до розмірів екрану калькулятора, пускати рухливі віджети на торці телефона і таке інше.

Для гіпер-еластичності планують використовувати спеціальне гнучке захисне скло і модульний корпус, який вигинатиметься на 180 градусів. Однак, радіус згину поки що не перевищуватиме 1 мм.

Мобільні телефони Нокіа нового типу вже отримали від фанатів фінської компанії назву: скрінфони. У планах виробника й аналогічні за структурою планшети.