Смартфонів компанії Lenovo немало, вони дуже різні, є й бюджетні моделі, є доволі широкий середній сегмент, є й дорожчі моделі. Нині ж розповідь про лінійку Moto.
 
Отож, Lenovo Moto - лінійка смартфонів колись американської компанії Motorola, чий мобільний підрозділ був викуплений китайським концерном Lenovo. Багато хто хвилювався за подальшу долю бренду Moto, але загалом, як здається, з усіх непростих варіантів розвитку цієї ситуації та з усіх компаній, які б могли викупити Moto, бренд Lenovo - певно, найкраще, що могло бути.
 
Більшість з вас знає лінійку ноутбуків, моноблоків та інших апаратів «Lenovo ThinkPad». А ще сервери, дорогі робочі станції та інші речі, які стосуються корпоративного сегменту. Хтось пам’ятає ThinkPad як частину великої американської корпорації IBM, а хтось асоціює саме з Lenovo. Особливість полягає в тому, що Lenovo не просто придбала у IBM кілька підрозділів і права на торгівельну марку «ThinkPad», і потім не «закопала» їх, як роблять багато подібних компаній. У Lenovo не просто підтримують бренд ThinkPad, вони й продовжили його розвивати, а це дуже важливо. Компанія щороку вкладає кошти в ThinkPad, випускає нову продукцію, вдосконалює дизайн ноутбуків, оновлює старі й додає нові апарати, підтримує й вдосконалює сервіси й таке інші. Так, завжди знайдуться «старожили», які розкажуть вам, що «раніше IBM ThinkPad були он які, а зараз - таке…». Але якщо поглянути на ситуацію об’єктивно, під крилом Lenovo бренд ThinkPad почувається добре. Незваєаючи на те, що зазнав безліч змін, частина яких, можливо, не завжди й не всім здавалась переконливою і правильною. Але так чи інакше, ThinkPad сьогодні - відома міжнародна марка, як і десять-п’ятнадцать років тому.
 
Сподіваємсь, що так само відбуватиметься й з брендом Moto під крилом Lenovo. Так, нині не всі кроки компанії зрозумілі й здаються логічними: перетворення Motorola на суббренд смартфонів Lenovo (а не виокремлення у самостійний потужний бренд), спроби зробити Moto лінійкою преміального сегменту і деякі інші речі. Але всі ці кроки, в будь-якому разі, складно оцінити коректно, не володіючи всією інформацією й повною картиною всередині компанії, тут і розуміння планів Lenovo стосовно бренду Moto, і розуміння цілей і завдань. Тож казати про те, наскільки вдало чи невдало Lenovo інтегрує бренд Moto у свою компанію, можна будет колись потім. А поки що поговоримо про апарати.
 
Бюджетний сегмент. У модельному ряду Lenovo Moto бюджетний сегмент представлений дуже умовно, тому що по-справжньому дешевих смартфонів тут немає. Та все ж поглянемо на найдоступніші апарати компанії.
 
Moto G третього покоління. Обладнаний 5-дюймовим екраном із роздільною здатністю 720х1280 пікселів, працює на Qualcomm Snapdragon 410 із 1/2 ГБ оперативної пам’яті та 8/16 ГБ вбудованої. Наявний слот під картку пам’яті, 13 МП основна і 5 МП фронтальна камери і приємний дизайн зі змінними кришками у комплекті.
 
Неплохой смартфон у подарунок близьким, він не такий дешевий, як китайські аналоги, але, скажімо так, - передбачуваніший. Він з більшою ймовірністю не матиме проблем із якістю передачі під час розмови, з прийомом сигналу мережі, роботою Wi-Fi й так далі. Тобто, якщо хочеться порадити комусь із рідних простий, але надійний апарат, серед інших моделей насамперед варто розглядати саме Moto G третього покоління.
 
Не так давно презентували Moto G четвертого покоління, точніше, нову лінійку, яка тепер називається Moto G4 і містить три смартфони. Один із них - Moto G4 Play - якраз є продовженням Moto G 3gen. За характеристиками нова модель майже повністю копіює попередній смартфон, тільки тут нижча роздільна здатність основної камери (8 МП), немає вологозахисту, зате трохи ємнісніша батарея (2800 мАг).
 
Середній сегмент. У цьому сегменті у Moto до недавнього часу була лише одна актуальна модель - Moto X Play. Міцний середняк із хорошим дизайном, змінними кришками, 21 МП основною камерою і ємнісним акумулятором на 3630 мАг. Інші параметри, звичні для цього сегменту, - екран 5,5” із роздільною здатністю Full HD, Qualcomm Snapdragon 615, 2 ГБ оперативної та 16/32 ГБ вбудованої пам’яті й слот під картку пам’яті.
 
У 2016-му році компанія представила ще два апарати, які можна зарахувати до середньому сегменту. Це Moto G4 і Moto G4 Plus.
 
Moto G4 дуже нагадує Moto X Plus - із нового: платформа Snapdragon 617, 13 МП камера і акумулятор ємністю 3000 мАг. У Moto G4 Plus камера 16-мегапіксельна з лазерним фокусуванням, наявний сканер відбитків пальців (вписаний у квадратну кнопку під екраном) і три версії за оперативною і вбудованою пам’яттю - 2/16, 3/32 і 4/64 ГБ, у решті - все таке ж саме. Серед очевидних нововведень Moto G4 варто відзначити дизайн, він дійсно дуже змінився.
 
Флагмани. Нарешті, найцікавіша категорія, якщо вже говоримо про апарати Moto. Тут, скажімо так, найкорисніші та найцікавіші апарати бренду.
 
Moto X Style. Великий дисплей із діагоналлю 5.7” та роздільною здатністю 1440х2560 пікселів, 3 ГБ оперативної пам’яті, слот під картку пам’яті, платформа Qualcomm Snapdragon 810, 21 МП основна камера, акумулятор на 3000 мАг. Загалом хороші характеристики, майже чиста ОС Android і, найголовніше, широкий вибір у сенсі дизайну роблять Moto X Style цікавим апаратом. Звичайно, почати вивчати все у деталях, то виявиться, що тут не найкрутіша камера, апарат аж ніяк не компактний і таке інше, але якщо не дивитися на апарат як на набір специфікацій, а просто спробувати, взяти до рук і покористуватися - це інша річ. У цьому сенсі смартфони Moto хороші, саме коли йдеться про відчуття від апарату.
 
Moto X Force. Один із небагатьох сучасних смартфонів, де є нова технологія, іноваційна не на словах і у презентаціях, а у роботі. Так, йдеться про ShatterShield від Moto. Технологія «бутерброду» з кількох шарів міцного прозорого пластика, екрану, сенсорної підкладки і захисної підкладки дійсно працює (це не перевіряв лише лінивий) - ви можете просто випадково випустити Moto X Force із рук або навіть свідомо кинути його об стіну, екран залишиться неушкодженим. Так, сам смартфон може постраждати, з’являться тріщини й таке інше, але не на екрані. Може здатися, що воно того не варте, й екран тріскається та б’ється раз на сто років у однієї неакуратної людини з мільйона, але такі думки з’являтимуться лише до того моменту, коли він не розіб’ється на якомусь апараті особисто у вас. Тож, так - ShatterShield як нова технологія дуже пристойна й корисна!
 
У решті Moto X Force - міцний флагман минулого року: екран 5,4” із роздільною здатністю 1440х2560 пікселів, Qualcomm Snapdragon 810, 3 ГБ «оперативки» і 32/64 ГБ вбудованої пам’яті, картка пам’яті, основна камера на 21 МП і фронтальна на 5 МП, акумулятор ємністю 3760 мАг і відчуття дорогого та надійного апарату в руках (а це безцінно).
Опис: 
Бренд Moto під крилом Lenovo розвивається досить таки добре. Серед моделей, про які йдеться у даному огляді, - і Lenovo Moto G3 та Lenovo Moto G4 Play, і середнячок Moto X Play, і потужний флагман Moto X Force.