Великий айфон у корпусі маленького. Або інакше: найсучасніший айфон в улюбленому дизайні iPhone 5/5s. Тестувався новий iPhone SE: у даному огляді - стисло про найголовніше, а також про те, що одразу впадає в око.
 
 

Зміст

 
 
 

Зовнішній вигляд

 
Отже, якщо коротко, то iPhone SE - це iPhone 6s у корпусі iPhone 5s. Помітних відмінностей між iPhone SE та iPhone 5s лише два. Перша - на зворотному боці написано «iPhone SE» замість простого напису «iPhone».

 
Зліва направо: iPhone SE, iPhone 5s
 
Друга відмінність - фаски металевої окантовки не глянсові, а матові. Помітити це складно, навіть під час безпосереднього порівняння, тим не менш, це факт.
 
Більше жодних зовнішніх відмінностей немає - в тому числі, й щодо розташування камери та спалаху (варто нагадати, що у iPhone 5 ці елементи дещо відрізнялись), динаміків і загалом всіх розмірів.
 
Це дуже хороша новина. Якщо у Вас залишились аксесуари для iPhone 5s - вони 100% підійдуть для iPhone SE. Наприклад, залишився спеціальний пластиковий чохол із кріпленням для зовнішніх об’єктивів - його довелося покласти у «дальній ящик» із виходом iPhone 6, але тепер його успішно дістали й без проблем встановили на iPhone SE.
 
Ще одна важлива деталь: iPhone SE тепер доступний у кольорі «рожеве золото», який з’явився у лінійці айфонів тільки починаючи з iPhone 6s/6s Plus.
 
 
Зліва направо: iPhone 5s, iPhone SE та iPhone 6s
 
Що ж до особистих, суб’єктивних вражень, то після десяти хвилин роботи з iPhone SE, повернення до габаритів iPhone 6s дається взнаки - незручно. При цьому доволі невеликий экран iPhone SE порівняно з iPhone 6s подібних незручностей не викликає (якщо б ми переходили на нього з iPhone 6s Plus - звичайно, різниця була б величезна).
 
 
iPhone SE в руці
 
 
iPhone 6s в руці
 
Тим не менш, неможна не відзначити, що Apple могла б збільшити дисплей iPhone SE, не змінюючи при цьому габарити самого апарату. Рамки доволі товсті - є куди збільшувати. Екран із діагоналлю 4,3-4,5 дюйма цілком би вмістився.

 

 
 

Начинка і продуктивність

 
Всередині iPhone SE - повноцінний iPhone 6s. Майже. Відмінності мінімальні - відсутній 3D Touch (втім, багато хто уже й забув, що у iPhone 6s він взагалі є) і роздільна здатність екрану нижча - вона відповідає iPhone 5/5s: 640х1136 пікселів замість 750x1334 пікселі. Таким чином, загальна кількість пікселів на дисплеї iPhone 6/6s в 1,4 рази більша, аніж у iPhone 5/5s/SE.
 
При цьому «залізо» в iPhone SE абсолютно таке ж, як і у iPhone 6s - двоядерний процесор Apple A9 APL0898 із номінальною тактовою частотою 1850 МГц, відеоприскорювач PowerVR GT7600 і 2 Гб оперативної пам’яті.
  iPhone 5s iPhone SE iPhone 6s
Екран 4'', 640x1136 пікселів 4'', 640x1136 пікселів 4,7'', 750x1334 пікселі
Процесор Apple A7 APL0698, 2x 1300 МГц Apple A9 APL0898, 2x 1850 МГц Apple A9 APL0898, 2x 1850 МГц
Відеочіп PowerVR G6430 PowerVR GT7600 PowerVR GT7600
Оперативна пам’ять 1 Гб 2 Гб 2 Гб
Внутрішня пам’ять 16/32/64 Гб 16/64 Гб 16/64/128 Гб
Зворотна камера 8 МП, відео Full-HD/60p 12 МП + Live Photos, відео 4K/30p 12 МП + Live Photos, відео 4K/30p
Фронтальна камера 1,2 МП 1,2 МП 5 МП
Габарити 123,8х58,6х7,6 мм 123,8х58,6х7,6 мм 138,3х67,1х7,1 мм
Вага 112 г 113 г 143 г
 
 
Тим не менш, результати тестування у бенчмарках показують, що iPhone SE, все ж, на малую частку менш продуктивний, аніж iPhone 6s - і це незважаючи на той факт, що його процесор має менше «клоптів» через знижену роздільну здатність екрану.
  iPhone 5s iPhone SE iPhone 6s
Geekbench 3
(Single Core/Multi Core)
1405/2514 2433/4287 2485/4346
AnTuTu Benchmark 63372 129651 133234
 
 
Така різниця може бути пов’язана зі штучним обмеженням частоти процесора. У iPhone 6s встановлений акумулятор ємністю 1715 мАг, а у iPhone SE (за повідомленнями iFixit) - 1624 мАг, тобто, менше. Для забезпечення подібної до iPhone 6s автономності (а виробник заявляє, що автономність SE навіть вища) може не вистачити різниці у роздільній здатності та яскравості екрану.
 
У будь-якому разі, штучне зниження частоти процесора пояснює і неоднорідність отримуваних на iPhone SE результатів у бенчмарках. Як правило, проводиться кілька запусків бенчмарку (до 5-ти разів) і обираються найкращі результати (уповільнити роботу бенчмарка сторонніми процесами можливо, а от пришвидшити - навряд чи). У випадку з iPhone SE була велика різниця між мінімальними та максимальними результатами, що і натякає на контроль частоти процесора.
 
До речі, важливо звернути особливу увагу на рядок «внутрішня пам’ять» у таблиці технічних характеристик. iPhone SE доступний тільки у варіантах 16 ГБ або 64 ГБ. Лише два варіанти, інших не планується. Хоча, чесно кажучи, можна було б залишити тільки один варіант - 64 ГБ. Дійсно, 16 ГБ нині дуже мало, навіть якщо Ви не переглядаєте фільми та не граєте у ігри. Музики достатньо, щоб заповнити половину цього об’єму, а друга половина знадобиться для системних потреб, особливо коли вийде нова прошивка iOS.
 
Ще одна апаратна відмінність iPhone SE від iPhone 6s - фронтальна камера. Якщо зворотні камери у цих смартфонів ідентичні (але у iPhone SE вона не виступає над корпусом, оскільки сам корпус товстіший), то фронталку iPhone SE успадкував від iPhone 5s. Втім, це не означає, що якість селфі стала значно нижчою, але це питання варто з’ясовувати окремо.

 

 
 

Що залишилось від iPhone 6s

 
Отже, із начинкою розібралися: процесор, оперативна пам’ять і зворотна камера у iPhone SE ідентичні до таких у iPhone 6s. В сенсі програмної частини теж відмінностей небагато. Немає 3D Touch, але це функція, у більшості, апаратна - необхідна підтримка з боку екрану. Однак, Live Photos тут залишили - тобто, Ви может знімати анімовані фотографії й на iPhone SE, а також переглядати їх.
 
А от полегшення у користуванні однією рукою (подвійний тап по кнопці «Будинок») прибрали - це тут і не потрібно, оскільки великим пальцем можна без проблем дотягнутися до верхнього рядка іконок.
 
iPhone SE за замовчуванням іде з iOS 9.3, і у перший же день, коли його отримали для тестування, смартфон запросив оновлення до iOS 9.3.1. Оновлення виправляє певні помилки версії 9.3.
 
Варто зазначити, що працює система на iPhone SE миттєво, жодних проблем із продуктивністю помічено не було. Тобто, тим, хто почав помічати лаги на iPhone 5s, дуже зручно буде оновитися на iPhone SE.

 

 
 

Висновок

 
За рахунок незначних жертв на кшталт 3D Touch і 5-мегапіксельної камери для селфі, Apple вдалося вмістити потужність iPhone 6s у корпус iPhone 5s. Так, чим більший екран, тим простіше споживати сучасний контент. Але для великого екрану є iPad, а з телефоном хочеться вправлятися однією рукою, й щоб він, до того ж, не заважав у кишені. Все равно смартфон повноцінно не замінить планшет, а планшет не зможе замінити смартфон.
 
Цікаво, як далі розвиватиметься лінійка смартфонів Apple, та чи побачимо ми через рік ще один iPhone SE. Здається, що було б логічно зняти лінійку 4,7-дюймових айфонів і залишити 4 дюйма та 5,5. Перший варіант для тих, кому важлива ергономіка (і тим користувачам, які для контенту, що вимагає великий екран, використовують iPad), а другий варіант - для тих, хто сприймає смартфон як універсальний апарат, здатний замінити, в тому числі, й планшет.

 

Опис: 
iPhone SE можна уявити, якщо знаєте iPhone 6s та iPhone 5s: від першого начинка, від другого - корпус. iPhone SE та iPhone 5s відрізняються, фактично, двома елементами. Перший - напис на зворотному боці, другий - матові фаски металевої окантовки.