mobilni_operatory_ukrainy

В Україні дедалі популярнішою стає ідея пропозиції мобільних пристроїв від операторів - така тенденція широко представлена у США та Європі. Сьогодні можна купити мобільний телефон безпосередньо у оператора стільникового зв’язку.

При цьому вартість приладів із контрактним підключенням є помітно нижчою звичайної роздрібної ціни. Фактично, взамін на контрактне обслуговування оператори пропонують своєрідну субсидію для придбання апарату.

В Україні на даний момент пристрої під власним брендом реалізують оператори великої трійки. Від початку жовтня вже маємо можливість придбати брендовані телефони від Київстар. Раніше можна було купити мобільні телефони під брендом МТС Україна та life:).

Якщо говорити про мету і розрахунки, то все виглядає просто: користувачі отримують доволі дешеві пристрої, оскільки у виробництво надходять лише кілька серійних моделей, але великим тиражем. При цьому оператори досягають збільшення споживання трафіку в мережі та підвищення лояльності (максимальні можливості пристроїв є доступними для абонентів того оператора, під чиїм брендом вони продаються).

Щодо плюсів для абонентів, у випадку з Київстар їм пропонують тарифний план із Інтернетом за 1 грн. на добу, який компанія з часом може розширити на усі смартфони в мережі. Хоча купити мобільний телефон можна й без контракту, тарифний план працює тільки на вказаних пристроях (через прив’язку до IMEI-коду).

У випадку з МТС абонентам надається можливість купити мобільний телефон за дуже низькою ціною із мінімальним джентльменським набором (кольоровий дисплей, прийнятна збірка/начинка і гарантія). У випадку з life:) маємо можливість купити дешевий смартфон як із прив’язкою до контракту, так і без.

На думку аналітиків, операторська модель продажу пристроїв навряд чи буде реалізована в Україні на сто відсотків.